XIII Käsitöö Palkmajaehitajate Kutsevõistlus
13th Vocational Competition for Handcrafted Log House Builders
10. juuni 2023

Kell 11.00-15.00

Suuremõisa, Hiiumaa

VÕISTLEJATE REGISTREERIMINE ON AVATUD!

Woodhouse Estonia (Eesti Puitmajaliidu ja -klastri) korraldatava võistluse eesmärk on tutvustada ja väärtustada palkmajaehitaja ametit, propageerida palkmajaehitust ja selle traditsiooni. Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus on ainuke omataoline üritus nii Eestis kui rahvusvahelisel tasandil. Professionaalsed palkmajaehitajad saavad võrrelda oma oskusi teiste kolleegidega põnevas ja pealtvaatajatele kaasahaaravas vormis. 

Võistlejad peavad kiirust ja parimat tehnikat näitama palkmaja olulisemate konstruktsiooni osade – nurgatapi ja vara – valmistamisel. Võistluse võidab ülesande lühima ajaga ning korrektseimalt teostanud võistleja. 

Võistlus toimub kolmes kategoorias  professionaalid, õppijad ja kirvemehed.

Vocational Competition for Handcrafted Log House Builders has been held already for 13 years. Organized by Woodhouse Estonia, the competition is one of a kind in Estonia and on international level. It is a good test for professional loghouse builders to compare skills with their colleagues.

The contestants have to show speed and skill in making one of the most important parts of the structure – corner joint and a groove of a log. Competitors can choose between three different corner types: Estonian dovetail corner with wind lock, Estonian square notch with wind lock or Scandinavian notch. Final result is a combination of time and work quality. 

The competition is held in three categories  professionals, students & axemen

2022. aasta parim käsitöö palkmajade ehitaja on Madis Jaaska!

12-ndat korda peetud võistlusel saavutas läbi aegade parima tulemusega ülekaaluka võidu Madis Jaaska (Hobbiton OÜ). Madise lõpuaeg oli 19 minutit ja 8 sekundit ning võistlusnurgaks Eesti tuulelukuga järsknurk.

„Olen ise ka väga rõõmus ja üllatunud, et esikoha tulemuse tegin. Tulin võistlusele mõttega vähemalt eelviimane koht saada, aga näe, läks oluliselt paremini,“ ütleb Jaaska naljaga. „Igapäevaselt on rohkem käes tegelikult Norra tapi valmistamine, aga leidsin, et võistlusel saab selle nurgatüübi tegemisega väga raske varasemale meistrile, Veiko Palmile vastu saada.“

Loe rohkem SIIT!

Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus. Esikoht Madis Jaaska. Foto: Elvi Velpler
Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus 2022. Esikoht Madis Jaaska. Foto: Elvi Velpler